Zakup odpowiednich środków przeciwodleżynowych

Unieruchomiony pacjent jest bardziej wrażliwszy i wymagający od tego, który może chodzić. Ludzkie ciało jest stworzone do ruchu. Jeśli takiego ruchu zostanie pozbawione (z różnych przyczyn), może dochodzić do jego uszkodzenia jak np. odparzenia, odleżyny, rany ropne, zakażenia itp. To bardzo bolesne doświadczenie.

Stosowanie płynów przeciwodleżynowych

przeciwodleżynowy PC 30Aby zapobiegać takim zdarzeniom które mogą sprawić, że unieruchomiony przez chorobę czy wypadek pacjent mógłby odczuwać ból, lub nawet zwykły dyskomfort, należy stosować odpowiednie środki kosmetyczne, w tym różne płyny, maści, czy inne środki przeciwodleżynowe. Ciało ludzkie pozbawione ruchu poddaje się całkowicie grawitacji, mięśnie zanikają, a skóra może doznawać bolesnych odleżyn. Dlatego warto stosować preparat przeciwodleżynowy PC 30, który doskonale nadaje się do codziennej pielęgnacji pacjentów. Taki preparat stosuje się zazwyczaj trzy razy dziennie, przemywając te miejsca, które są szczególnie narażone na odleżyny – czyli skóra przylega do podłoża (łóżko, materac, fotel itp) i nie oddycha tak, jak powinna, ponieważ ciało pacjenta jest nieruchome. Dotyczy to wszystkich tych osób, które zostały unieruchomione po wypadkach, czy w razie choroby. Preparat można zakupić w każdej aptece. Wzmacnia on skórę, ma również właściwości antybakteryjne oraz nie zawiera konserwantów. Można go również stosować na skórę, która uległa poparzeniom I stopnia. Regeneruje on skórę, nawilża i zwiększa jej elastyczność.

Pacjenci stosujący tego typu ochronę na własną skórę powinni pamiętać, że przed użyciem należy oczywiście ją odpowiednio umyć, stosując takie środki myjące, które będą odpowiednie dla danego rodzaju skóry. Preparat ma pomóc w uzyskaniu elastyczności skóry i odpowiednim jej nawilżeniu.