Zapotrzebowanie na systemy zarządzania budową

Jestem inżynierem budownictwa, kieruję dużą ekipą murarzy, współpracuję z architektami oraz geodetami. Mamy bardzo wiele zleceń, ponieważ nasza praca jest bardzo efektywna. Nie dzieje się tak jednak przez przypadek. Bardzo ważne jest zarządzanie całym procesem budowy. Ilość zleceń sprawia, że oprócz efektywności, liczy się także szybkość wykonania.

Funkcjonowanie systemu zarządzania budową

budowa system zarządzaniaNasza ekipa ma bardzo dużo zleceń, musimy się z wszystkim wyrabiać w porę. Ostatni nasz projekt to ogromna galeria handlowa. Jest to obiekt rozległy, wymagający wiele pracy. Będzie ona kilkukondygnacyjna i wykonujemy ją w stylu nowoczesnej architektury, jak niemal wszystkie galerie w dzisiejszych czasach. Oczywiście architekt wszystko zaprojektował, a ja czuwam nad brygadzistami, którzy koordynują pracę w poszczególnych segmentach. Niestety jest to bardzo trudne do opanowania. W projektach tak zaawansowanych jak duża i skomplikowana budowa system zarządzania jest bardzo ważnym elementem. Dzięki temu specjalistycznemu systemowi mogę kontrolować proces całej budowy, sprawdzać, czy wszystko przebiega w zgodzie z projektem architektonicznym. Mam też kontrolę nad zasobami budulcowymi, dzięki czemu wiem z wyprzedzeniem, co zamówić. Taki system zarządzania sprawia, że budowa przebiega znacznie sprawniej oraz wszystko jest wykonywane dokładnie. Daje to gwarancję powstania stabilnej i trwałej konstrukcji oraz pozwala na wykonanie większej ilości zleceń w krótkim czasie. Jest to niesamowity sposób organizacji pracy.

Jako inżynier, czuwam nad przebiegiem wielu procesów budowlanych. Moja ekipa jest bardzo liczna, a place budowy najczęściej są bardzo rozległe, dlatego też korzystam z wyspecjalizowanego systemu zarządzania budową, dzięki któremu mam kontrolę nad wszystkimi pracami w procesie budowy.