Zasady kompozycji dla kamerzysty na wesele

kamerzysta na wesele

Swoją przygodę z fotografią zacząłem od wykonywania zdjęć rodzinnych. Razem z ojcem uwiecznialiśmy rodzinę na kliszach. Z czasem tato nie mógł wyjść z podziwu. Chwalił mnie.

Kamerzysta na wesele z Lublina i jego praca

kamerzysta na weseleTwierdził, że jemu nie udaje się tak dobrze oddać sytuacji na fotografii. Miałem 12 lat i byłem bardzo z siebie dumny. Lata technikum fotograficznego to przede wszystkim zdjęcia krajobrazowe. Nauczyłem się wtedy korzystać z wirtualnych linii dzielących kadr na sześć równych obszarów. Po szkole założyłem swój zakład fotograficzny. Wideofilmowanie dla osób z lublina okazało się jednak bardziej intratne niż fotografia portretowa. Zatrudniałem się coraz częściej jako kamerzysta na wesele lublin i inne przyjęcia w lublinie. Filmowanie jednak wymaga innej kompozycji i sposobu pracy. Ważne by był pierwszy plan i drugi plan. W pozowanej fotografii można to uzyskać bardzo łatwo. Filmowanie ślubów w domach weselnych i restauracjach lublina wymagało jednak ode mnie większej wprawy. Musiałem wykazać się wielkim refleksem i wyczuciem. Musiałem przewidywać, co za chwile się stanie. Tylko wtedy byłem przygotowany do nagrywania i mogłem wychwycić najbardziej unikalne momenty z przyjęcia. Portrety są bardzo trudne. Trzeba oddać trójwymiarowość ludzkiej twarzy. A to nieraz przynosi nie najlepsze wyniki. Na wygląd mają wpływ emocje, zdrowie , a także sama budowa twarzy. Uważam, że w każdym człowieku jest wiele piękna. Moim zadaniem jest to wychwyć i zobrazować. Po latach praktyki nauczyłem się rozpoznawać, czy ktoś dobrze wyjdzie z profilu czy twarzą zwrócony do kamery. Wykonuje także zdjęcia portretowe zwierząt.

Mam wielu klientów, którzy przyprowadzają do mnie swoje psy i koty. Wtedy muszę się wykazać szczególną cierpliwością. Praca ze zwierzętami wymaga stosownego podejścia. Jestem miłośnikiem zwierząt domowych, więc przychodzi mi to z łatwością.