Zastosowanie pianki polietylenowej

Wszystkie procesy zachodzące w danej działalności przemysłowej powinny być odpowiednio kontrolowane, nadzorowane a także zabezpieczone. W zakresie zabezpieczenia odpowiedzialne są za to różnego rodzaju materiały ochronne i izolacyjne.

Zalety stosowania pianki PE

pianka PEDobrze już znana w niektórych branżach pianka polietylenowa jest materiałem tak wszechstronnym, że jej zastosowanie rozszerza się na coraz większy obszar rozmaitych dziedzin przemysłowych. Na co dzień powszechnie wykorzystywana jest w transporcie i technikach pakowania. Często też spotykana jest w budownictwie ze względu na znakomite właściwości izolacyjne. W branży transportowej pianka PE jest jednak bezkonkurencyjna. A wszystko dzięki lekkiej strukturze, która odpowiednio zabezpiecza transportowane materiały, amortyzując drgania i wstrząsy. Chroni zatem przed uszkodzeniami mechanicznymi, nie narażając przedsiębiorstw na niepotrzebne straty. Polietylen jest też odporny na działanie substancji chemicznych, skutecznie zabezpiecza przewożone ładunki przed wilgocią. Dzięki piance polietylenowej do odbiorcy docierają odpowiednio zabezpieczone meble, szkło i ceramika oraz mnóstwo innych produktów. Wysoka elastyczność i odporność na zerwanie umożliwiają dokładne zapakowanie poszczególnych elementów. Wspomniana wcześniej lekka struktura nie podnosi wagi i kosztów transportowanych materiałów. Pianki PE dostępne są dla jej użytkowników przeważnie w rolkach o różnych wymiarach oraz arkuszach.

Właściwości pianki PE sprawiają, ze jest chętnie wykorzystywana, w szerokim zakresie w transporcie i budownictwie. Wodoszczelność, neutralność chemiczna i właściwości izolacyjne mają w tym przypadku kluczowe znaczenie. Zabezpiecza też towary w branży meblowej, elektronicznej i motoryzacyjnej.