Zdrowe bakterie jogurtowe

 

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jakie bogactwa można wyciągnąć z natury. Od jakiegoś czasu odżywiam się tylko zdrowymi produktami, które nie są przetworzone i nie zawierają żadnych konserwantów. Któregoś dnia zaczęłam odczuwać dolegliwości trawienne i wyczytałam, że najlepszym sposobem na pozbycie się takich problemów jest jedzenie jogurtów.

Przygoda z bakteriami jogurtowymi

bakterie jogurtoweNie mógł jednak być to zwykły jogurt, który najczęściej możemy znaleźć na półkach. Jego skład to głównie mleko, cukier i jakieś sztuczne wzmacniacze smaku. Aby jogurt faktycznie uchodził za zdrowy, musi posiadać w swoim składzie bakterie jogurtowe, które są niezwykle ważne dla naszego organizmu. Jogurtowe bakterie, skutecznie obniżają poziom PH w jelitach, dzięki temu minimalizuje się możliwość tworzenia się złych bakterii i wszelkiego rodzaju wirusów. Człowiek, gdy myśli o bakteriach, wyobraża sobie je głównie w złym świetle, jako szkodliwe i niepożądane. Jednak warto wiedzieć, że są też te zdrowe bakterie, które pomagają nam powrócić do równowagi organizmu. Probiotyki pobudzają organizm do większej odporności na różnorakie choroby oraz zmuszają jelita do lepszej pracy. Wszystko zaczyna się odpowiednio regulować i zdrowie wraca na określony poziom. Wiele osób nie toleruje laktozy. Bakterie probiotyczne, które można znaleźć w jogurtach, pomagają przy tej dolegliwości. Jednym słowem, samo zdrowie.

Odkąd jem jogurt ze zdrowymi bakteriami, już nigdy nie powtórzył się u mnie problem z brzuchem. Ustały i rozstroje żołądka i bóle, które wcześniej były dla mnie bardzo uciążliwe. Ważne jest, aby jeść to, co pochodzi prosto z natury i nie używać żadnych sztuczności, które tylko wyniszczają nasz organizm. Nie zawsze tak łatwo jest powrócić szybko do zdrowia.